
Vrijdagavond 21 maart stond er een cruciale wedstrijd voor Heren 1 op het programma. In Monster stond directe concurrent Monza aan de andere kant van het net. Om directe degradatie te ontlopen moest er gewonnen worden en het liefst met 4-0, want dan zou de ploeg op gelijke hoogte komen met Monza.
In de eerste set keken de mannen echter al snel tegen een achterstand aan. Het vizier stond nog niet helemaal op scherp, er werd te makkelijk geserveerd en de ballen vielen te makkelijk op de grond. Gedurende een time out werden de koppies echter weer de juiste kant op gericht en zo schakelde Sovicos een paar tandjes bij. Dankzij sterke serviceseries, slimme balletjes en vechtlust wist Sovicos de achterstand binnen no time weg te werken. Het werd daarna nog even spannend, maar met 22-25 werd de eerste set gewonnen. Horde 1 is genomen!
In set 2 ging Sovicos door met waar het was gebleven. Maar wat Sovicos kon, bleek Monza ook te kunnen. Ineens wisten ze onze servicepass linie onder druk te zetten waardoor onze voorsprong verdampte als sneeuw voor de zon. In de big points ging het vrijwel gelijk op, maar was het Monza die met een sterk blok de set naar zich toe trok: 25-23.
Met een 1-1 stand gaf Sovicos zich echter nog niet gewonnen! Dit keer zette Sovicos de thuisploeg continu onder druk met de service. Alle ballen die terug kwamen werden opgepikt en afgemaakt door een van de aanvallers. Ook in set 4 was dat het geval. Beide sets werden dan ook gewonnen (17-25 en 21-25) en daarmee weet Sovicos eindelijk weer een wedstrijd te winnen.

En dat in een wedstrijd waarin passer/loper Alexandru op de middenpositie moest fungeren bij afwezigheid van Niels en Jesper. En dat deed hij met verve! Monza had duidelijk moeite om langs zijn blok te komen en ook aanvallend stond hij zijn mannetje.
Het gaan nog 2 hele spannende weken worden voor Heren 1. Het moet niet alleen nog een achterstand van 2 punten goed maken ten opzichte van Monza, ook zal het zelf punten moeten gaan pakken tegen Kalinko (28-3) en Leython (4-4). Hoewel Monza de betere papieren heeft en op het oog een makkelijker resterend programma, weet je het in het volleybal natuurlijk nooit. Allereerst maar eens zien of onze mannen tegen Kalinko hetzelfde huzarenstukje kunnen laten zien als in de uitwedstrijd (0-4 winst). Komt dat zien!
Matthijs