Sovicos viert Succes: Iedereen is Scheidsrechter!

This post is also available in: Engels

Bij Sovicos geloven we in teamwork, zowel op als naast het veld. Daarom zijn we verheugd om aan te kondigen dat al onze competitiespelende leden met succes hun scheidsrechtercertificaten hebben behaald. Maar dat is nog niet alles – we hebben ook 13 nieuwe V4-scheidsrechters verwelkomd en 4 nieuwe verenigingsexperts opgeleid.

Waarom We Het Belang van Scheidsrechterscertificering Benadrukken

Het behalen van een scheidsrechtercertificaat is meer dan alleen een vereiste – het is een toewijding aan de sport en de vereniging. Teams worden toegewezen aan wedstrijden op basis van scheidsrechters met de benodigde certificeringen. Maar daar gaat het niet alleen om; het is ook een kans voor onze leden om hun begrip van het spel te verdiepen. Met een scheidsrechtercertificaat ben je gekwalificeerd om jeugd- en seniorenwedstrijden te leiden op het 3e, 4e en 5e klasseniveau. Deze kennis zorgt ervoor dat zowel nieuwe als bestaande leden goed op de hoogte zijn van de volleybalregels.

Voor degenen die in de 2e klasse of hoger spelen, is het behalen van de V4-code noodzakelijk. We moedigen echter leden van alle niveaus aan om de V4-training te overwegen. Als je geïnteresseerd bent, neem dan contact met ons op via vc@sovicos.nl.

Scheidsrechterinstructies op een rij

Om onze scheidsrechters verder te ondersteunen, hebben we een set instructies voor, tijdens en na de wedstrijd verstrekt om een soepele leiding te garanderen:

Voor de wedstrijd:

 • Kom 30 minuten voor aanvang van de wedstrijd aan op het veld.
 • Controleer de hoogte van het net en de antennes.
 • Controleer de namen van spelers op het digitale wedstrijdformulier (DWF) met behulp van je telefoon.
 • Sta toe dat aanvoerders en coaches de spelersinformatie controleren.
 • Maak kennis met de teamaanvoerders en de teller.
 • Laat de aanvoerder van het bezoekende team kiezen tussen serveren of veldpositie. In geval van een 5e set mag de aanvoerder van Sovicos deze beslissing nemen.
 • Houd toezicht op de opwarming van de teams en zorg ervoor dat ze zich aan de tijdslimieten houden.
 • Begin waar mogelijk op tijd met de wedstrijd.

Tijdens de wedstrijd:

 • Houd oogcontact met de teller, vooral na wissels, time-outs en aan het begin van elke set.
 • Wacht op het signaal van de teller voordat je met spelen begint.

Na de wedstrijd:

 • Bevestig de deelname van spelers op basis van informatie van de aanvoerder of coach.
 • Controleer of de wedstrijduitslag en setstanden nauwkeurig zijn vastgelegd in het DWF.
 • Laat de aanvoerders hun eigen gegevens bevestigen.
 • Klik als laatste op akkoord.

Lees hier meer over het zijn van scheidsrechter bij Sovicos.

Wij zijn trots!

We zijn ontzettend trots op de toewijding van onze leden om hun volleybalervaring te verbeteren door scheidsrechterscertificering. Samen tillen we de standaard voor sportiviteit en bekwaamheid op het veld naar een hoger niveau.